26. 01. 2017

Postup jak vyrobit pohárek pomocí 3D pera

Pro všechny příznivce kreslení 3D perem a členy našeho klubu 3D CREATIV máme první výzvu. Pojďte si s námi vytvořit pomocí 3D pera pěkný stojánek na tužky, misku či jiný kalíšek. Vyzdobte ho dle své fantazie a zašlete nám jeho fotografii.

.

NÁVOD NA VÝROBU 3D POHÁRKU ČI MISKY

Postup, který si zvolíte na výrobu stojánku na tužky či misky je jen na vašem uvážení a fantazii, ale protože už jsme to sami vyzkoušeli, můžeme vám dát jeden tip.

  1. Jednou z možností je využití korpusu pro správné vytvarování. Pokud máte například nějaký starší pohárek z pevného plastu (a nebude vám vadit, že na něm zůstanou menší stopy po práci s 3D perem), můžete ho využít jako korpus. Někdo radí, překrýt ho potravinářskou folií, ale my jsme to zkusili bez ní.
      
  2. Vyberte si barvu struny, otočte pohárek dnem vzhůru a perem obkreslete dno. Dotýkejte se přímo pohárku, aby se na něj natavená hmota přilepila. Začněte kruhem okolo, udělejte hrubou mřížku a mezery pak vyplňte. Jestli ho vyšrafujete úplně, s mezerami nebo nějakým vzorem je jen na vás. 
      
  3. Po dokončení dna začněte vyplňovat stěny a nezapomeňte s důkladným propojením stěn a dna pohárku, aby se nerozpadl. Můžete šrafovat, kreslit křížem, vyzkoušet kroužky, spirálky… měňte barvy, přidávejte vrstvy. Určitě vytvoříte něco skvělého.
     
  4. Jakmile máte hotovo, stačí 3D pohárek odloupnout od korpusu. Nám to šlo trochu těžko, takže jsme si museli pomoci nožem s tenkou čepelí (to je tip pouze pro dospělé), ale povedlo se. Líbí?

PS: To červené jemné zdobení, které vypadá jako červené zářivé rubíny“, je transparentní 3D struna aplikovaná tečkováním.

A teď je řada na vás...