Co udělat, aby svíčka hezky voněla?

Zajistit, aby svíčka hezky a dlouho voněla je malinko složitější, než se může zdát. Mnoho začátečníků si totiž stěžuje, že dávají do vosku spoustu esenciálních olejů a svíčka nevoní nebo voní při výrobě, ale už ne po zapálení svíčky. Takže se podívejte na to, jak zvýšit šance, že vaše svíčka bude opravdu voňavá.

Naše doporučení jsou následující...

levandulový olej 1⚜️ Není vůně jako vůně - některé esence jsou pro svíčky vhodné, jiné ne... najít tu svou správnou značku je náročné, protože popisy výrobků nebývají dostatečné (resp. odborníci říkají, že klasické esenciální oleje na aromaterapii do svíček nepatří a je lepší vybírat tzn. vonné oleje). Bude třeba zkoušet i různé výrobce, protože i "běžná" levandule bude od různých výrobců vonět odlišně.
 
⚜️ Kořenité a dřevité vůně (skořice, rozmarýn, eukalyptus a pod.) nebo ovocné (pomeranč, citron atd.) budou vonět ve svíčce vždy výrazněji, než jemnější květinové esence.
 
⚜️ Vonné i esenciální oleje jsou těkavé látky a teplem se rychle odpařují... tzn. když je do vosku přidáte na začátku tavení vosku, tak se většina vonných látek odpaří ještě než hmotu nalejete do formy.

⚜️ Přidáním vonných látek nad určený limit (při špatném postupu) neposílíte vůni, ale jen zhoršíte hoření svíčky (svíčka bude víc čoudit, obalovat knot uhlíkem a bude kvůli pálení oleje více smrdět).


Takže KDY přidat vůni do vosku???

Vůni přidávejte do vosku až při chladnutí vosku před finálním nalitím do formy či nádoby a důkladně promíchejte. Vůně nebude mít tolik času se odpařit a více jí zůstane ve vosku.