Originální tvorba zn. GiJana.art pro „vědomé vaření“

Jana Csiriková - dřevěné dekorace 2022 mCo vás napadne, když se řekne VĚDOMÉ VAŘENÍ? Možná nic, protože mě toto spojení napadlo v posledních dnech, kdy jsem se asi po sté snažila někomu vysvětlit, cože to tvořím. Většina z nás totiž vaří tzv. automaticky... nevědomě... rutinně. Jsme tak zahlceni myšlenkami na to co jsme řešili před pár minutami a co dalšího nás čeká, že nevnímáme, že jsme se pustili do specifické činnosti... vaření.

Ale začněme od začátku... Jak možná víte, doménou eshopu Calipo sice je materiál a pomůcky pro vaše tvoření, ale není tajemstvím, že vznikl z mé osobní potřeby – až bych řekla životní nutnosti – tvořit. Proto jsem se rozhodla vyhovět ponoukání přátel a příznivců a vložit část své tvorby také sem. Jde konkrétně o dřevěné výrobky a dekorace zdobené vypalováním do dřeva. Tak se vám krátce představím…

Jmenuji se Jana GIJANA Csiriková a kromě realizace tohoto eshopu od A do Z se považuji primárně za tvora postiženého kreativitou a potřebou tvořit. Dříve mou tvorbu znali jen fanoušci mé FB stránky a ti, kteří na některé z akcí či festivalů objevili můj prodejní stánek. Nyní je na čase vložit část své tvorby i na Calipo.cz, aby byla dostupná i pro zájemce ze vzdálenějších míst.

Miluji kreslení a praktické věci, kterým ráda pomáhám vyniknout a přetvořit je v něco „speciálního“. Tak vznikly vařečky a prkýnka na krájení PRO VĚDOMÉ VAŘENÍ.

Říkají mi „JE ŠKODA S TÍM VAŘIT“

Já říkám, že je to přesně naopak. Uvědomme si, že vaření je práce s energií. Nemyslím tím elektrickou energii či plyn. Ikdyž i to je pravda. Mám na mysli proces zpracovávání surovin, jejich přetváření… a následně tu energii, kterou nám poskytly suroviny, ale i my sami, dostáváme zpět do sebe a jíme ji. Co asi tak jíme, když vaříme s nechutí, vztekem či lhostejností?!
Jistě, není možné vždy skákat radostí, že jdeme vařit jídlo. Nicméně bychom měli této činnosti věnovat vědomou pozornost. Měli bychom si v danou chvíli uvědomit, že jdeme dělat něco poměrně důležitého… A to nám připomene právě vařečka či prkýnko, které je „speciální“. Když ho vezmeme do ruky, tak rozhodně zpozorníme… a to je to správné vaření.

Dřevěná obracečka - vařečka Květy 2Myslím, že bychom si měli umět udělat z těch běžných rutinních činností opět něco zajímavého, ne-li výjimečného…

Říkají mi „MOC SE MI TO LÍBÍ… TAK JÁ TO VEZMU PRO…“

To je pro nás typické. Věci, které se nám velmi líbí (ale nejsou provozně nezbytné), raději dáme někomu jinému jako dárek, ale sami sobě si tu radost neuděláme. A tak je pořídíme mamince, sestře, kamarádce a doufáme, že z nich budou stejně nadšení jako bychom byly my.

Možná už je čas pochopit, že tím hlavním hrdinou našeho života jsme my sami…

To jsou důvody, proč vypalované výrobky a dekorace GiJana.art najdete nyní právě na Calipo.cz. Třeba se vám budou hodit i jako tipy na vánoční dárky. Stačí vstoupit do kategorie VÝROBKY A DEKORACE ZE DŘEVA.

A pokud to pro vás má také význam, pak koupí těchto výrobků podporujete české ručičky a kreativní srdce jedné nadšené tvořilky. Děkuji 😉

 

Dřevěné salátové vidličky vypalované    Dřevěné vařečky Srdce a růže 1